Bieži tiek uzdots jautājums: “Kā pareizi izvēlēties videonovērošanas kameru?”

Ja Jūs vēlaties iegādāties videonovērošanas kameru, Jums ir divas iespējas:

 • Sazināties ar uzņēmumu, kurš nodarbojās ar videonovērošanas kameru tirdzniecību, sniedzot informāciju – kādam nolūkam Jums ir nepieciešama kamera. Lai viņi piemeklē Jums piemērotāko!
 • Pašam izvēlēties kameru no plaša piedāvājuma klāsta.

Jebkurā gadījumā ir daži svarīgi aspekti, kuriem jāpievērš uzmanība:

 • Kameras veids ( Analogās Turbo HD, IP)
 • Iekštelpu/ārtelpu kameras
 • Objektīvs un skata leņķis
 • Apgaismojums un krāsa
 • Triecienizturība
 • Barošanas avots
 • Jūsu budžets

Tātad sāksim izpēti.

Kameras veids – analogās Turbo HD kameras un IP kameras

Hikvision Turbo HD kamerām ir izšķirtspēja līdz pat 8 Mpx, tās pārraida gan video, gan strāvu caur vienu koaksiālo kabeli. Salīdzinājumā ar parastajām analogajām kamerām, Turbo HD ir lielāka izšķirtspēja un labāka attēla kvalitāte.

IP kamerām ir izšķirtspēja līdz 12 Mpx, Tīkla jeb IP kameras nodod video plūsmu digitālā formātā, izmantojot IP protokolu. Vairāk informācijas: šeit.

Turbo HD un IP kamerām atšķiras izšķirtspēja. Ka arī daudzas Smart funkcijas piemīt tieši IP kamerām.

Ārtelpu/iekštelpu kameru izvēle

Kamerai, kuru uzstāda ārā, jābūt hermētiskai. Ja pie kameras īpašībām ir saīsinājums IP66 (IP67) – kameru var droši uzstādīt ārā. IP kods, starptautiskais aizsardzības marķējums, kurš nosaka kameras aizsardzību pret putekļiem un ūdeni. Pirmais skaitlis attiecas uz aizsardzību pret cietajām daļiņām (putekļiem), otrs – uz aizsardzību pret šķidrumiem.

Objektīvs un skata leņķis

Atkarībā no tā, kādu skata leņķi Jūs vēlaties aptvert, jāizvēlās atbilstošais objektīvs. Specifikācijā vai kameras aprakstā šie parametri ir minēti. Parasti katra kamera ar fiksētu objektīvu ir pieejama vairākos veidos (2.8/4/6 mm)- ja esat izvēlējies modeli, paliek piemeklēt atbilstošu objektīvu.

Jo lielāks ir fokusa attālums (objektīvs), jo šaurāks un pietuvinātāks būs skata leņķis.

 • 8mm = 90 ° horizontāls skata leņķis
 • 4 mm = 60 ° horizontāls skata leņķis
 • 6 mm = 45 ° horizontāls skata leņķis

Ir arī pieejamas kameras ar mainīgu varifokālo fokusa attālumu. Varifokālās kameras ļauj manuāli vai attālināti pielāgot fokusa attālumu un tādējādi pietuvināt kameru noteiktā diapazonā. Ar motorizētu varifakālo objektīvu, Jūs varat attālināti mainīt tālummaiņu pēc niepieciešamības. Ja kamerai nav motorizēts objektīvs, tad Jums to jādara manuāli, ar rokām regulējot objektīvu. Populārākajām Hikvision kamerām objektīvs parasti ir no 2,8 mm līdz 12 mm.

Apgaismojums un krāsa

Mūsdienās gandrīz visas kameras var pārslēgties uz melnbalto režīmu naktī, lai iegūtu labāku attēlu tumsā. Lai uzlabotu efektu, daudzām kamerām ir iebūvēts infrasarkanais (IR) apgaismojums.

Hikvision piedāvā jaunu ColorVu tehnoloģiju – izmantojot 24 stundas diennaktī hromatisko attēlu, ColorVu pārvērš tumšo nakti krāsainā dienā. Tādejādi Jūs iegūstat nevis melnbaltu, bet krāsainu attēlu naksts apstākļos.

Kameras gaismas jutīgums nosaka tās spēju atšķirt objektus zemā apgaismojuma apstākļos. Jo mazāks Luxs skaitlis, jo labāk. Piemēram, Hikvision ir izstrādājis kameras, kuras spēj uzņemt kvalitatīvu un krāsainu video minimālajā apgaismojumā 0.001 luksos.

Pārāk spilgtas fona apgaismojuma apstākļos, piemēram, uz saulaina loga fona objekta attēls var izrādīties tumšs. Šādā gadījumā obkejts nebūs redzams, lai novērstu šādu situāciju izmanto kameras ar BLC, WDR vai HLC funkcijām.

Hikvision piedāvā inovatīvus risinājumus, kuri lieliski darbojās sarežģītos gaismas apstākļos.

 • DarkFighter kameras  sniedz skaidru, augstas kvalitātes krāsainu attēlu naktī un citos vājas gaismas apstākļos.
 • LightFighter kameras nodrošina kristāldzidru attēlu ar patiesu krāsu reproducēšanu spēcīgas gaismas vai kontrastainā vidē.

Triecienizturība

Triecienizturīgās kameras tiek apzīmētas, piemēram, ar saīsinājumu IK10, tās iztur mehānisku, smagu triecienu ar objektu. Kupolveidīgām kamerām ir pastiprināts stiprinājuma veids un ciešāka saskare ar virsmu. Tāpēc tās visbiežāk izmanto, ja ir nepieciešamība pēc triecienizturīgām kamerām.

Kameras barošanas avots

Parasti, ja vien nav norādīts savādāk, kameras barošanas avots netiek iekļauts.

Kāpēc?

Nozares specifika. Barošanas avots tiek piemeklēts induviduāli priekš katra videonovērošanas risinājuma.

Budžets

Ja Jūs vēlaties pēc iespējas lētāku risinājumu – izvēlēties Turbo HD iekārtas. Videoreģistrātors un dažas kameras, kuras Jūs pats varēsiet uzstādīt un saslēgt savā starpā, Jums izmaksās mazāk. Ja Jūs vēlaties izcilu attēla kvalitāti – izvēlēties IP videonovērošanas kameras.

Pirms videonovērošanas kameras iegādes, pirmām kārtām, nodefinējiet kādam scenārijam Jums ir niepieciešama videonovērošana. Izejiet cauri visiem iepriekšējiem punktiem un atzīmējiet sev svarīgākos. Konsultējieties ar kādu no Hikvision pārstāvjiem, Jums sniegs visu nepieciešamo informāciju. Un tad, paliek tikai veikt pasūtījumu un uzstādīt videonovērošanas iekārtas.

Close Menu