Kā pasargāt sevi no kibernozieguma un ļaunprogrammatūras uzbrukuma?

Hikvision kiberdrošības direktors, Čaks Daviss, sniedz ieskatu, kā novērst vienu no mūsdienās lielākajiem kiberdrošības draudiem – ļaunprātīgo programmatūru uzbrukumus.

Kibernoziegumos vizbiežāk tiek izmantotas ļaunprogrammatūras. Divas no izplatītākajām uzbrukuma metodēm ir tīkla skenēšana un pikšķerēšana. Tipisks tīkla skenēšanas uzbrukums notiek, kad sistēma skenē tīklu (internetu), meklējot neaizsargātās sistēmas. Kad tās atrod vienu, tās izmanto ievainojamību un inficē sistēmu ar ļaunprogrammatūru. Bieži vien inficētā sistēma sāk skenēt un inficēt arī citas sistēmas.

Kā otra populārākā ir pikšķerēšana‎. Pikšķerēšana‎ (angļu: phishing) ir nelikumīgs veids, kurā mēģina ar viltu iegūt no interneta lietotāja slepenu informāciju, piemēram, lietotāju vārdus, paroles, kredītkaršu numurus.

Top 5 padomi no Hikvision, lai novērstu ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumu, kibernoziegumu:

  • Izmantojiet ugunsmūri. Ugunsmūra programma brīdina par aizdomīgām darbībām. Tās var arī bloķēt vīrusu, tārpu un urķu mēģinājumus lejupielādēt iespējami kaitīgas lietojumprogrammas;
  • Aizsargājiet savu datoru no vīrusiem un citiem apdraudējumiem;
  • Neizmantojiet noklusējuma paroles. Lietojiet drošas un sarežģītas paroles;
  • Pārvaldiet savu rūteri;
  • Instalējiet atjauninājumus un skenējiet datoru, lai atrastu vīrusus, spiegprogrammatūras un citu veidu ļaunprogrammatūra

Visas iekārtas, kuras tiek pieslēgtas caur tīklu (internetu) var būt apdraudētas, tāpēc Hikvision strādā ar Nacionālo kiberdrošības centru un citām pilnvarotām aģentūrām, lai uzturētu, attīstītu un uzlabotu savu ierīču drošību.

Hikvision pievērš īpašu uzmanību kiberdrošības jautājumiem, ievērojot visus likumus un normatīvos aktus. Atbilstot visstingrākajiem tiesību aktiem, Hikvision produkti atbilst vadošām nozares drošības un aizsardzības standartu prasībām, tostarp ISO 270001, ISO 9001: 2008, CMMI LEVEL 5 un AICPA SOC. Turklāt Hikvision IPC un NVR šifrēšanas modulis saņēma sertifikātu par atbilstību Federālajam Informācijas apstrādes standartam (FIPS) ASV 140-2, kuru izstrādāja Nacionālais standartu un tehnoloģiju institūts (NIST).

Close Menu