“Videonovērošanas sistēmas ir ļoti attīstītas. Šobrīd tās piedāvā augstas izšķirtspējas attēla attēlošanu līdz pat 8K un video uzglabāšanas arhīvu lielums ir nebijušās kapacitātēs. Algoritmi un tehnoloģijas pašas par sevi ir drošākas un grūtāk uzlaužamas. Tas viss ir radīts, lai novērstu zādzību, negadījumu un citu nelaimju gadījumus un bojājumu rašanos. Ņemot vērā šo tālo lēcienu tehnoloģiju attīstībā visi minētie gadījumi joprojām notiek. Līdz ar to, ir kur attīstīties. Nākotnes tendence – videonovērošana tiek sasaistīta ar dinamiskiem audio risinājumiem, padarot preventīvus pasākumus efektīvākus. Tas jau šobrīd ir redzams daudz kameru modeļos un ir arī daudz ārējo ražotāju piedāvā ar skaņu saistītus produktus videonovērošanai.

Risinājumā, kas apvieno videoierakstu ar audio funkcijām. Skaļruņus var savienot ar kamerām, piekļuves kontroles sistēmām un trauksmes ierīcēm. Kad šāda videonovērošanas sistēma atklāj ielaušanos vai ja ir aktivizēta trauksmes sistēma,  skaļruņi var atskaņot ieprogrammētus audio brīdinājumus, lai novērstu iespējamos iebrucējus. Audio signāli var atturēt cilvēkus no ļaunprātīgas darbības, radot viņos stresu vai nepatīkamu nojautu. Bez ieprogrammētiem audio brīdinājumiem ir iespējā tiešsaistē runāt caur skaļruņiem, brīdī, kad notiek kameras priekšā, kas neatļauts.

Plānota audio ziņojumapmaiņa un publiskas informācijas apraide ir vēl divas praktiskas funkcijas, kuras ļauj panākt video un audio sistēmu tandēmu. Skaļruņi var atskaņot audio ierakstus pēc grafika, un operatori var izmantot audio sistēmu, lai pēc vajadzības pārraidītu publisku informāciju auditorijai.

Video un audio sistēmu sasaisti var praktiski izmantot daudzos scenārijos – ieskaitot perimetra drošību, degvielas uzpildes stacijas, metro un dzelzceļa stacijas, biroju ēkas un daudz kur citur.

 

Perimetra aizsardzība – panākt reāllaika pārkāpuma apturēšanu

Perimetra aizsardzībā kameru un audio risinājums ļoti noder cilvēkiem ar kādu īpašumu. Īpaši māju īpašniekiem, kuru āra videonovērošanas kameras var reģistrēt pārkāpumus, bet, atklājot tos, tūlītējas citas preventīvas darbības nav pieejamas. Audio iespēju pievienošana šim scenārijam nozīmētu, ka māju īpašnieki var ierakstīt audio brīdinājumus, kurus pie trauksmes situācijas var automātiski iedarbināt, palīdzot novērst zaudējumus.

 

Degvielas uzpildes stacijas ar ātras reaģēšanas iespējām

Degvielas uzpildes stacijas ir neaizsargātas darba laikā, un benzīna uzglabāšanas vietu bojājumi var izraisīt katastrofas. Pašlaik tikai ar videonovērošanas sistēmām, ja notiek ielaušanās, nevar veikt tūlītējas darbības, atskaitot gaidīt policijas vai apsardzes komandas ierašanos. Bet atkal risinājums, kas apvieno video un audio, var nodrošināt trauksmes iedarbināšanu un audio brīdinājumus ātrai un efektīvai reakcijai.

Degvielas uzpildes stacijās ar pašapkalpošanās sistēmām, bet bez ārējiem apkalpojošajiem darbiniekiem, audio / video risinājums ļautu attālinātiem operatoriem runāt ar klientiem, izmantojot skaļruņus un mikrofonus. Viņi var palīdzēt klientiem un novērst drošības incidentus, nepakļaujot sevi briesmām. Un ārkārtas situācijās audio sistēmu var izmantot kritiskas informācijas pārraidīšanai gan darbiniekiem, gan klientiem.

 

Apziņošana pasažieru drošībai

Metro un dzelzceļa staciju platformas var būt bīstamas. Pīķa stundās pasažieri var šķērsot brīdinājuma līnijas un pārvietoties pārāk tuvu sliedēm. Šeit arī noderēs video un audio kombinācija. Viedās kameras uzrauga cilvēku plūsmu un automātiski identificē pasažieri, kas šķērso brīdinājuma līnijas. Attiecīgi darbinieki var izmantot risinājumu, lai tiešraidē pārraidītu audio brīdinājumus, kā arī vilcienu kustības grafiku vai citu informāciju, kad vien tas nepieciešams.

 

Vairāk drošības un efektivitātes biroju ēkās

Videonovērošanas un piekļuves kontroles sistēmas izmanto biroju ēkās. Tomēr, ja ir atklāta ielaušanās vai drošības pārkapums, operatori paļaujas uz apsardzes, speciālistu vai policijas brigādes iesaisti, lai pārbaudītu situāciju. Efektivitāte ir zema, un apsargi bieži ierodas pārāk vēlu, lai novērstu negadījumu. Šāda veida gadījumā video un audio risinājums var nosūtīt tūlītēju audio brīdinājumu, lai novērstu ielaušanos, kā arī sasaistīt video un audio, lai operatori varētu attālināti pārbaudīt esošo situāciju, izmantojot tiešraidi.

Tāpat ārkārtas situācijās drošības operatori var izmantot audiosistēmu, lai pārraidītu informāciju cilvēkiem ēkas iekšienē, paplašinot drošības personāla sasniedzamību, aizsargājot cilvēkus no kaitējuma un samazinot izmaksas procesā.

Close Menu