Mūsdienās daudzās lielpilsētās sāk pielietot intelektuālās videonovērošanas tehnoloģijas, kuras nodrošina reāllaika video, ar kuras palīdzību tiek uzlabota satiksmes plūsma un drošība uz pilsētas ceļiem

Sakarā ar to, ka pilsētās ir novērojams urbanizācijas pieaugums un ekonomiskā izaugsme, pieaug transportlīdzekļu skaits uz ceļiem, kā rezultātā pieaug sastrēgumu skaits. Lai atrisinātu radušos problēmu ar sastrēgumiem ir jāmeklē ilgstošs risinājums, kā piemēram, videonovērošanas sistēmu izmantošana.

Sastrēgumu veidošanas cēloņi:

  • pārāk daudz transportlīdzekļu uz ceļiem;
  • ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana, it īpaši parkošanās neatļautajās vietās;
  • pārāk daudz remontu uz ceļa.

Kā tehnoloģijas spēj palīdzēt?

Varētu šķiest, ka vienkārši varētu uzbūvēt vairāk ceļu, lai mazinātu sastregumus, bet daudzās pilsētās, tā nav opcija. Līdz ar to jāsāk vērsties pie jaunākajām tehnoloģijām, lai uzlabotu situāciju uz ceļa, padarot pārvietošanos ātrāku un drošāku.

Jaunākās paaudzes video tehnoloģijas ir īstais risinājums. Mākslīgais inteleksts (AI) un padziļinātās mācīšanas funkcija ir izmainījuši video novērošanas standartus, brīdinot operatorus par satiksmes problēmām reālajā laikā. Tas ļauj operatoriem nekavējoties rīkoties un saglabāt aktīvu transportlīdzekļu plūsmu.

Trīs intelektuālo videonovērošanas tehnoloģiju risinājumi

1)  Satiksmes vadība

Šādā risinājumā tiek izmantotas kameras, kuras tiek pielietotas lielajos krustojumos, lai uzraudzītu un ziņotu par satiksmes plūsmu reāllaikā. Tās pastāvīgi novēro satiksmes joslu plūsmu un skaita transportlīdzekļus noteiktajās ceļa zonās un posmos. Iegūtie dati tiek nosūtīti satiksmes vadības kontroles centram, kur operatori var novērot satiskes pieaugumu visā pilsētā un veikt atbilstošus pasākumus, lai paātrinātu satiksmes plūsmu. Šāds risinājums spēj sniegt arī transportlīdzekļu vadītājiem nepieciešamo informāciju, lai viņi var prognozēt savu ceļā pavadīto laiku vai izvēlēties citu maršrutu, ja tas ir nepieciešams sastrēguma dēļ.

2) Luksofora pārvaldība

Šāds risinājums palīdz koordinēt luksoforu darbību un kontrolēt satiksmes plūsmu. No sākuma tiek iegūti dati no satiksmes vadības sistēmas, lai noteiktu, kurā krustojumā tiek veidots sastrēgums. Pēc tam tiek koordinēts luksofors, lai izlīdzinātu satiksmes plūsmu, samazinot vadītāju neapmierinātību un novēršot nepieciešamību pēc manuālās iejaukšanās, kuru veic ceļu policija.

3) Satiksmes nodrošināšana

Daudzos gadījumos sastrēgumi veidojās dēļ ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas, tostarp automašīnu novietošana neatļautā vietā un pārvietošanās pa sabiedriskā transporta joslu. Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām šādus pārkāpumus var identificēt automātiski. Tādejādi videonovērošanas operatori var brīdināt atbilstošās iestādes, kuras var reaģēt reāllaikā.

Labāka nākotne pārslogotām pilsētām

Šāda veida risinājumi ļauj pilsētas varas iestādēm rīkoties nekavējoties, uzlabojot situāciju uz ceļa – samazināt vadītāju neapmierinātību, paaugstināt produktivitāti, uzlabot gaisa kvalitāti un, pats svarīgākais, samazināt nelaimes gadījumu skaitu.

Satiksmes monitoringa projektu kameras:

Close Menu